Festival labutí

Od 1.7 do 9.7 pořádáme prodejní výstavu FESTIVAL LABUTÍ přímo ve sklárně na Oflendě. 

Návštěvníkům a zákazníkům představíme více jak 170 unikátních dekorů labutí, kterým byl vytvořen český rekord: 2022 labutí na jednom místě.

Festivalem oslavujeme krásu a jedinečnost českých rukodělných foukaných ozdob, které nejsou pouze vánočním artiklem.

Souběžně s festivalem se každý den konají také exkurze do výroby vánočních ozdob, kde návštěvníci uvidí jak se foukají, malují a zdobí labutě a další ozdoby. Poslední exkurze začíná vždy ve 14hod. Po celou dobu festivalu je také otevřena naše podniková prodejna se širokým sortimentem vánočních ozdob. Kdy jindy nakoupit nejnovější vánoční dekorace v naprostém klidu, když ne o prázdninách?

V rámci festivalu budou průběžně  každý den představovány další, nové labutě, určené pro letošní vánoční sezonu. Od každého dekoru je vyrobeno 12 labutí a v případě zájmu převyšujícího vyrobené množství mohou zákazníci objednat zvolený dekor na zakázku.

A proč právě labutě? Labuť je a vždy byla symbolem síly. Je to silové zvíře, ale zároveň symbolizuje krásu a ladnost. Je křehká, ale silná zároveň. Již Keltové pokládali za symbol odhodlanosti právě labuť. Labuť je skvělým reprezentantem  sklářského umění, protože vyfouknout její tvar je považováno za vrchol tohoto řemesla. 

 

Otevírací doba od 1.7 do 9.79.00 – 15.00

FESTIVAL LABUTÍ vstup: zdarma

Exkurze do výroby vstup: 140 Kč/dospělý, 100 Kč/ dítě (součástí prohlídky je tvůrčí dílna)

Labuť k namalování + 60 Kč k ceně exkurze